четвер, 26 вересня 2019 р.


Тематична екскурсія
«Від козацьких хуторів до сучасного міста Олександрії»

                                Від козацьких часів до сьогодення

         26 вересня в Олександрійському міському музейному центрі імені Антоніни Федорівни Худякової  було проведено тематичне заняття на тему «Від козацьких часів до сьогодення»,  для учнів 5-го класу Олександрійського колегіуму. Під час заходу  діти  ознайомились  з історією виникнення козацтва, їх звичаями та значенням.
        У контексті розповіді про козацьку добу діти прослухали розповідь про заселення Кіровоградщини, а також виникнення перших поселень на Олександрійщині. Особливе зацікавлення у дітей викликала історія заснування рідного міста Олександрія та постать козака Григорія Уса, який є його засновником.

Створення сучасного освітнього середовища

           24-28 вересня 2019 року в Кіровоградській області проходить ХХVII щорічна конференція «Створення сучасного освітнього середовища в установах освіти Кіровоградської області: управлінські парадигми». У конференції беруть участь директори, заступники директорів закладів загальної середньої освіти з усіх областей України, фахівці управлінь та департаментів освіти, методисти відділів освіти.
            26 вересня учасники конференції завітали до Олександрійського музейного центру ім. А.Ф. Худякової.
             У музейному центрі педагогам та методистам було проведено оглядову екскурсію, під час якої вони мали змогу оглянути відділи, експозиції, а також ознайомитися з історією відкриття та основними напрямами роботи музею.
             У ІІ корпусі музейного центру учасники конференції розглянули експозиційну тематику історичного відділу та відділу етнографії. Відділ історії зацікавив методистів освіти поєднанням загальної та краєзнавчої історії у експозиціях, а також широким тематичним висвітленням подій Другої світової війни. Відділ етнографії справив яскраве враження реалістичним відтворенням інтер’єру українського традиційного житла та автентичними експонатами предметів побуту давніх українців.
Екскурсія для XXVII Всеукраїнської щорічної конференції 

понеділок, 23 вересня 2019 р.

ГЕРОЇЧНІ БУДНІ ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИХ ХІРУРГІВ НА ФРОНТАХ І ОКУПОВАНІЙ ТЕРИТОРІЇ В РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

 Виставка робіт декоративно-прикладного мистецтва

23 вересня у музейному центрі відкрито виставку робіт декоративно прикладного мистецтва.  Студенти мистецького факультету коледжу культури та учні художньої школи познайомилися з напрямками декоративно ужиткового мистецтва. Виставка для відвідувачів відкрита до 30 жовтня 2019








понеділок, 16 вересня 2019 р.


Не тільки розумом, а й серцем

Наш край в роки Першої світової війни

           Події Першої світової війни стали трагічною, але разом з тим важливою сторінкою європейської та світової історії. Соціально-економічні та геополітичні наслідки Великої війни (так називали Першу світову війну у 1920-1930-х рр.) мали ключовий вплив на подальший хід історії міжнародних відносин та регіональної історії.
            Олександрійський міський музейний центр ім. А.Ф. Худякової  у своєму напрямку просвітницької роботи популяризує краєзнавчу історію, тому продовжує проведення циклу занять, присвячених історії Першої світової війни та нашого краю у вказаний період.

            16 вересня до музейного центру на тематичний урок завітали студенти Олександрійського коледжу культури і мистецтв. Після вступної частини заходу та історичного екскурсу із загальним оглядом подій Першої світової війни, значну увагу було приділено висвітленню краєзнавчої історії – студенти прослухали цікаву інформацію про вплив війни на життя Олександрійського повіту, переглянули презентацію з оглядом унікальних експонатів Олександрійського музейного центру, що стосуються періоду війни, а також ознайомилися з фото наших визначних земляків, які брали участь у війні та нагороджені численними орденами та медалями. Мультимедійна презентація вміщувала унікальні фото матеріали про життя міста Олександрії в роки Першої світової війни, фото споруд снарядного заводу та військових лазаретів повітового значення, які знаходились на території нашого міста.

             Серед унікальних експонатів музейного центру особливе зацікавлення у студентів викликало періодичне видання 1914 року «Известия Александрийского уездного земства» з надрукованим на першій сторінці Маніфестом Миколи ІІ, а також художнє видання «Великая война», яке містить крім інформаційних повідомлень фоторепортаж про події війни, а також репродукції картин на військову тематику.

               Олександрійський повіт в роки Першої світової війни не був театром воєнних дій, проте населення сплачувало військовий податок та виконувало план по мобілізації населення до фронту; промисловість краю теж була переорієнтована на загальні військові потреби.

вівторок, 10 вересня 2019 р.


Сторінки Першої світової війни. Щоб пам’ятали.

          З початком нового навчального року  Олександрійський міський музейний центр ім. А.Ф. Худякової кожного вересня місяця традиційно проводить ряд тематичних занять, присвячених трагічним подіям Першої світової війни та їх значенню для української історії.
            10 вересня до музейного центру на одне з таких занять завітали студенти Олександрійського коледжу культури та мистецтв.

            Захід проходив у історичній залі ІІ корпусу музейного центру, серед експозицій військової тематики, яка має також стенд, присвячений основним подіям Першої світової війни та краєзнавчій історії цього періоду. Проведення тематичних заходів серед експонатів сьогодні є популярною музейною практикою, яка має емоційний вплив на учнівську молодь та сприяє кращому сприйманню інформації.
             Під час теоретичної частини тематичного заняття студенти ознайомилися з передумовами, причинами та приводом до Першої світової війни, її етапами, а також розглянули ключові битви та переломні моменти у ході війни. Використання мультимедійної презентації є невід’ємною складовою заходів музейного центру, тож, студенти мали змогу проглянути карти подій, фотоматеріали, а найцікавіше – це документальні кадри кінохроніки, на яких зафіксовано зброю, яку використовували під час Першої світової війни, жорстокі моменти боїв, а також історичні персоналії тих далеких подій.

понеділок, 2 вересня 2019 р.


Відкрий для себе Україну

          Традиційно в Україні 1 вересня є не просто початком осені. Для десятків тисяч учнів, студентів, викладачів, педагогічних працівників цей день є надзвичайно важливим святом – Днем знань. Саме з цього дня в усіх навчальних закладах країни починається новий навчальний рік.
           День знань в Україні має свої традиції святкування, які залишаються незмінними з року в рік – це і квіти для педагогів, святкове вбрання, звук першого дзвоника і, звичайно, перший урок, який проводять у шкільних аудиторіях. Чудовою альтернативою проведення першого уроку для школярів є відвідування музейних тематичних занять.
           Олександрійський міський музейний центр ім. А.Ф.Худякової щороку приєднується до святкування Дня знань та вітає в своїх стінах учнів різних навчальних закладів міста. Так, 2 вересня до Олександрійського міського музейного центру ім. А.Ф.Худякової завітали учні третіх класів ЗНЗ № 9 на тематичне заняття «Відкрий для себе Україну», метою якого є національно-патріотичне виховання підростаючого покоління.




В Європу з Україною у серці

          2 вересня навчальні заклади України святкують День знань. Після святкової лінійки традиційним є проведення першого уроку в рамках патріотичного виховання молоді.
          За вже існуючою традицією у День знань загальноосвітні навчальні заклади Олександрії долучаються до співпраці з Олександрійським міським музейним центром ім. А.Ф. Худякової, відвідуючи музейні тематичні заняття та заходи.



Моя Україна: велика і мала Батьківщина



Україна панує в серці кожного з нас. Це наша Батьківщина, наше героїчне минуле та перспективне майбутнє. Ми любимо і шануємо свою країну, плекаємо її мову, підтримуємо традиції, зберігаємо свою національну ідентичність. Кожне місто і село, кожна мала Батьківщина – це часточка великої соборної України. Через любов до своєї батьківщини Олександрії, вивчення її історії та культури, ми пізнаємо та вшановуємо нашу державу Україну.
У сучасний період змін, переосмислення та очищення минулого від спотворення в науковій думці переважає тяжіння до мікроісторії – дослідження історії країни через дослідження окремих особистостей та населених пунктів. Це дає змогу уникнути ідеологічних нашарувань та оперувати конкретними фактами. Оскільки Олександрійський міський музейний центрі імені Худякової А. Ф. є закладом краєзнавчого направлення, такий науковий підхід є ідеальним для роботи з підростаючим поколінням.