пʼятниця, 22 лютого 2019 р.

ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ МІСЬКИЙ МУЗЕЙНИЙ ЦЕНТР ім. А.Ф. ХУДЯКОВОЇ : Ювілейна виставка клубу "Олександрійська веселка"...

ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ МІСЬКИЙ МУЗЕЙНИЙ ЦЕНТР ім. А.Ф. ХУДЯКОВОЇ : Ювілейна виставка клубу "Олександрійська веселка"
...
: Ювілейна виставка клубу "Олександрійська веселка" У 2019 році клуб "Олександрійська веселка", який діє при...
Ювілейна виставка клубу "Олександрійська веселка"



У 2019 році клуб "Олександрійська веселка", який діє при Олександрійському міському музейному центрі імені Худякової А. Ф., відзначає свій 10-літній ювілей. На вшанування цієї дати, а також з нагоди Міжнародного жіночого дня, сьогодні, 22 лютого 2019 року, в музейному центрі було відкрито звітну виставку творчих робіт майстринь клубу "Жіночі руки творять диво". За десять років склад клубу змінювався, з'являлися нові учасники, але деякі майстрині пройшли весь десятилітній шлях разом з клубом і музеєм: це Галина Крусір, Людмила Мірошниченко, Лариса Кулікова та інші. Очолює клуб Тетяна Василяка. Кожні два тижні майстрині клубу збираються в музейному центрі, на цих зустрічах вони проводять майстер-класи, обмінюються досвідом, навчаються новим технікам. Але головне – це душевне спілкування з однодумцями у затишній музейній атмосфері.

четвер, 21 лютого 2019 р.

Пам’ятаємо наших героїв

          20 лютого Україна відзначила День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Саме цього дня у 2014 році загинуло найбільше активістів Євромайдану           Олександрійський міський музейний центр ім. А.Ф.Худякової приєднався до вшанування цієї пам’ятної дати проведенням години-реквієму для учнів 9 та 11 класів Ліцею інформаційних технологій.

вівторок, 19 лютого 2019 р.

Відбудовник повоєнної Олександрії,  перший  директор Олександрійського краєзнавчого музею , Почесний громадянин міста Олександрія.
                   (до 115-річчя з дня народження Никифора Луценка)


В Олександрії з кінця 1940-х років відбувався стрімкий ріст промисловості та інфраструктури міста. Місто не тільки було відбудовано від руйнації воєнних років, а й вийшло на новий рівень розвитку. Активний розвиток буровугільної галузі викликав ріст населення, що в свою чергу потребувало забудови нових житлових масивів, створення нових закладів освіти, охорони здоров'я, сфери обслуговування. Тоді було закладено основи тієї Олександрії, яку ми знаємо зараз, і важливу роль у становленні міста відіграв міський голова 1946-1958 років Никифір Луценко, якому у цьому році б виповнилося 115 років.

Никифір Харитонович Луценко народився 12 березня 1904 року в селі Єлизаветпіль Михайлівської волості Криворізького повіту Херсонської губернії у родині бідних селян. Трудову діяльність розпочав у 12 років, залишивши школу після 3 класів: спершу як пастух, потім погонич волів, косар тощо. З 1925 року розпочав активну діяльність у господарській і суспільно-політичних сферах: допомагав відбудовувати зруйноване війною господарство, проводив культурно-просвітницьку роботу серед населення, допомагав ліквідувати неграмотність. У 1925 році був головою земельної комісії при Михайлівській сільській раді. У 1928-1934 роках був на господарській роботі в Дніпропетровській області: головою райсільгоспкредит товариства і директором інкубаторно-птахівницької станції, приймав безпосередню участь у створенні колгоспів. У 1934 році був обраний депутатом Олександрійської районної ради робітничих і селянських депутатів і заступником голови виконкому Олександрійської районної ради робітничих і селянських депутатів. На керівних постах залишався до 1963 року, протягом 11 років був заступником і головою виконкому Олександрійської районної ради робітничих і селянських депутатів, протягом 5 років був заступником голови виконкому Кіровоградської обласної ради депутатів трудящих. Два роки воював на фронтах Другої світової війни. У 1953 році заочно закінчив Кіровоградський державний педагогічний інститут імені О. С. Пушкіна за спеціальністю історія.

середа, 13 лютого 2019 р.

Афган неможливо забути

          Будь-яка війна – це катастрофа для людства, адже вона нехтує найбільшою цінністю на Землі – людським життям. Афганська війна, яка тривала майже десять років, залишила невиліковну рану в серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив рідних чи друзів.
         15 лютого 2019 року минає 30 років з часу виведення радянських військ із Афганістану.
          Олександрійський міський музейний центр ім. А.Ф.Худякової продовжує проведення циклу заходів до відзначення цієї річниці, підкреслюючи її історичну та соціальну важливість для громадян України.
          13 лютого у музейному центрі відбулося проведення інформаційної години «Афган неможливо забути» для учнів 11 класів Ліцею інформаційних технологій. На захід також завітали учасники війни в Афганістані та громадські діячі : голова Олександрійської міської громадської організації «Солдати у Афгані» Зверевщиков Євген Володимирович  та голова Олександрійської спілки Захисників Вітчизни Піщанський Олександр Іванович.

            Під час заходу учні прослухали детальну інформацію про передумови та перебіг військових дій у Афганістані, кращому засвоєнню якої сприяв перегляд мультимедійної презентації з архівних фотоматеріалів. Крім того, учні отримали статистичні дані про загальну кількість військовослужбовців Радянських збройних сил у Афганістані, кількість загиблих та тих, що пропали безвісти, а також відповідну інформацію про мобілізованих з Кіровоградської області та Олександрії.
            З особливим захопленням учні слухали розповіді гостей заходу – учасників війни у Афганістані, які поділилися своїми спогадами.

           Так, Зверевщиков Є.В. розповів учням про часи свого перебування у Афганістані, про 51-й гвардійський вертолітний полк, у складі якого був відправлений на війну, та бойових побратимів, з сумом пригадуючи тих, кого немає серед живих. З його розповідей учні дізналися про героїчний подвиг підполковника Піянзіна І.Ф., який врятував життя мирних жителів Кабула, скерувавши свій підбитий вертоліт в сторону від житлових будинків.
            Піщанський О.І. доповнив розповідь свого товариша по службі цікавими відомостями про політичні події напередодні розгортання війни у Афганістані, а також розповів про діяльність громадської організації, яку очолює.

понеділок, 11 лютого 2019 р.

Афганістан – біль душі

           15 лютого 2019 року в Україні офіційно буде відзначатись День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-а річниця виведення військ з Республіки Афганістан.
           Війна у Афганістані почалася в 1979 році і тривала майже 10 років. Цей збройний конфлікт на території Республіки Афганістан був спровокований іноземною інтервенцією у внутрішньополітичну кризу країни. Рішення про введення радянських військ  було прийнято в кінці 1979 року.
           Активні бойові дії велися з 1980 до 1985 рр., а виведення радянських частин з Афганістану було розпочато у травні 1988 року, та закінчилося 15 лютого 1989 року.
           Через терни афганської війни пройшло понад 620 тисяч радянських солдат та офіцерів, з них 160 тисяч – українці. Війна забрала життя понад 15 тисяч радянських солдат, серед яких було 3300 наших співвітчизників. Поранення отримали більше 8000 українців, з них 4687 повернулися додому інвалідами. З Кіровоградської області у Афганістан було направлено 3535 солдат; 103 воїни загинуло. В свою чергу Афганістан, за приблизними підрахунками, втратив у тій війні понад мільйон своїх громадян.




           В Олександрійському міському музейному центрі ім. А.Ф.Худякової до вшанування 30-ї річниці виводу обмеженого контингенту радянських військ із Афганістану передбачено проведення циклу заходів та тематичних виставок. Крім постійної експозиції «Війна в Афганістані», з 10 до 17 лютого в музеї буде діяти тимчасова краєзнавча виставка «Військовий шлях олександрійців у Афганістані», а з 14 до 21 лютого до уваги відвідувачів буде представлена тематична виставка «Афганістан живе в моїй душі». На виставках відвідувачі зможуть ознайомитись з особистими документами, фото та речами наших земляків, які загинули, виконуючи інтернаціональний обов’язок, а також розглянути листи, які надсилали воїни з місця бойових дій своїм рідним. Кожне фото, кожен документ – це доля героїв ,історія їх мужніх вчинків, спогади про ту страшну трагедію людства, розповідь про те, що людина робить на війні і що війна робить з людиною.

понеділок, 4 лютого 2019 р.

                                 «У полоні прекрасних барв»

        Сучасний музей є не лише об’єктом збереження історичної спадщини та дослідження музейних пам’яток, а й вагомим  культурно-мистецьким центром дозвілля. Багатофунціональність музею спрямована  на взаємодію із суспільством, що проявляється у експозиційно-виставковій та просвітницькій формах музейної роботи.

         Виставкова діяльність Олександрійського міського музейного центру ім. А.Ф.Худякової  включає широкий спектр різноманітних тематичних та художніх виставок. Крім історичних пам’яток  у музеї  також експонуються і мистецькі твори місцевих художників.

неділя, 3 лютого 2019 р.

«Народжена у запалі революційних змін»


    У  січні 2019 року в Україні відзначалися  День Соборності, 100-річчя від дня проголошення у 1919 році Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Це свято було офіційно встановлено у 1999 році.
              У рамках проведення заходів до Дня Соборності України в Олександрійському міському музейному центрі ім. А.Ф.Худякової 17 січня відбувся цикл тематичних занять  для учнів 10 класу Ліцею інформаційних технологій на тему «Народжена у запалі революційних змін».