вівторок, 26 квітня 2016 р.

Чорний біль - Чорнобиль

26 квітня 1986 року о 1 год. 26 хв. 26 сек. перший, а слідом за ним другий вибухи зруйнували реактор 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС, в якому знаходилося 200 тонн урану. Потужні повітряні потоки, які саме в цей час утворилися в Чорнобильській зоні, пронеслися над Україною, Білоруссю, Литвою, Латвією, Польщею, Швецією, Норвегією, потім радіаційний потік накрив Німеччину, Нідерланди, Бельгію. Через річкову систему радіонукліди були винесені в Чорне море і потрапили в Світовий океан. Чорнобильська радіація досягла Китаю, Японії, США, залишила свої сліди в Антарктиді. Загальна площа з рівнем зараження вище допустимих доз становить понад 10 тис. км, на цій території розташовано 640 населених пунктів. Джерелом підвищення радіації був цезій-137, який не утворюється в природних умовах, а виникає в результаті атомних вибухів. Потужність випромінювання після вибуху реактора становила 30 тис. рентген на годину. Рівень радіоактивності в районі 4 енергоблоку ЧАЕС коливався від 1000 до 1500 рентген на годину. Викид радіоактивних речовин тривав близько двох тижнів.

четвер, 21 квітня 2016 р.

Хобі, професія, талант


20 квітня 2016 року в музейному центрі було відкрито персональну виставку Степана Федоровича Ніколенка "Живопис. Графіка", яка присвячена  ювілею художника. Степан Федорович Ніколенко – відомий олександрійський художник, педагог,  лауреат обласної премії ім. Осмьоркіна, переможець конкурсу «Олександрієць  року 2006»  в  номінації «Талант року», володар нагрудного знаку «За заслуги перед містом», «Почесний громадянин  м. Олександрії», нагороджений орденом «Преподобного Нестора Літописця» III ступеня.

середа, 13 квітня 2016 р.

День відкритих дверей у музейному центрі для дітей з особливими потребами


13 квітня 2016 року  у музейному центрі відбувся день відкритих дверей для дітей з особливими  потребами

Авіамоделісти БДЮТ у музейному центрі

12 квітня все людство відмічає Всесвітній день авіайії та космонавтики. це свято з'явилось на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нових знаь.
Україна і космос - нероздільні. Звязок цей міцно встановився на зорі космонавтики, і витратити його зараз просто неможливо. Українське походження мали такі творці теорії польотів у світовому просторі, як Костянтин Ціолковський (до речі повне призвіще Ціолковський-Наливайко), Леонід Попов, Микола Кибальчич, Юрій Кондратюк.
У Київському політехнічному свого часу вчилися Сергій Корольов і Володимир Челомей (конструктор відомої ракети-носія "Протон").

вівторок, 12 квітня 2016 р.

«Дорогою смерті і страждань»

Година історичної пам’яті «Дорогою смерті і страждань» до Міжнародного дня визволення  в’язнів  нацистських концтаборів 12 квітня 2016 року була проведена  в Олександрійському міського музейного центру для  ветеранів селища Павлиш Онуфрієвського району.

Виховання патріотизму у старших дошкільнят засобами музуйної педагогіки


        Любов, повага, гордість, відчуття патріотизму до рідної землі – це те чого заслуговує країна від кожного з нас. Саме ці почуття треба починати виховувати ще з раннього дитинства. Ми довго обговорювали, чи можна долучати дошкільнят до музею і чи з його допомогою навчати маленьких дітей? Щоб знайти відповідь на це питання, нами й було розроблено тематику екскурсій для дошкільнят, а потім музейний матеріал  адаптовано до дітей дошкільного віку. Екскурсії розроблені так, щоб вся інформація була цілком доступна і цікаво подобалась дітям. Тематику заходів направили до дитячих садочків, і так розпочалася наша співпраця.
      Активними відвідувачами музею стали діти та вихованці дитячих садочків № 25, 2, 20, 18, 42, 43. Форми роботи з кожним днем розширюються. 9 квітня 2016 року проведений захід для дітей, їх батьків та вихователів дитячого садочку № 20.    

Вікторина «Знай більше про Європу»

5 квітня 2016 р. в музейному центрі, в рамках відзначення Дня Європи для учнів 10 класу ЗНЗ №2 була проведена вікторина «Знай більше про Європу». Метою проведення даного заходу було розширення знань про Європу і країн, що входять до складу ЄС, розвиток громадянської позиції, почуття відповідальності за спільне майбутнє європейського простору, виховання поваги до національних та культурних надбань європейських народів.

понеділок, 11 квітня 2016 р.

Музейний центр Go Global

Ураховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, з метою сприяння її вивченню для розширення доступу громадян до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей, які відкриває знання та використання англійської мови, забезпечення інтеграції України до європейського політичного, економічного і науково-освітнього простору, на підтримку програми Go Global Указом Президента України 2016 рік було оголошено Роком англійської мови в Україні.  Відповідно до цього наказу  було затверджено план заходів на 2016 рік в музейному центрі щодо популяризації вивчення англійської мови. Виконуючи вищеназвані нормативні акти, а також відповідаючи на вимоги сучасності, в музейному центрі почався процес зміни етикетажу виставок та експозицій на двомовний. Віднині інформація у залах музейного центру буде викладена українською та англійською мовами.